Pokud budete mít zájem, rád po vzájemné domluvě navštívím Vaši knihovnu, školu, muzeum. V případě besed ve školách jsem schopen přizpůsobit obsah besed a jejich podání věku žáků a studentů. Stál jsem už před žáky 1. stupně ZŠ, ale také před gymnazisty. Jako program nabízím:

- besedu o mé tvorbě, o tom jak přišli na svět detektiv Standa Berka a Slavomír s Erikem, o všech mých románových řadách, o mých dalších tvůrčích plánech (doba trvání zhruba 60-90 minut plus zodpovězení dotazů návštěvníků);

- "Povídání o spisování", besedu formou talk-show, při které nejprve představím svoji tvorbu a potom už budete "režiséry setkání" vy, návštěvníci. Budete moci položit otázky týkající se mé tvorby, spisovatelské práce, Velké Moravy i třeba něčeho jiného. Pokud budu vědět, odpovím. Samozřejmě se vám také podepíšu podle vašeho přání;

- autorské čtení, při kterém představím román(y), na kterém(-ých) se domluvíme; kromě přednesu vybraných ukázek vám povyprávím o tom, jak dotyčné knihy vznikly, zodpovím vaše dotazy, uspořádám autogramiádu;

- přednášky o Velké Moravě:

-- o jejích dějinách, o tom jak vznikla, stala se z ní mocná regionální mocnost, o jejím zániku;

-- o každodenním životě na Velké Moravě, o stavitelství té doby,  opevněních,  řemeslech a zemědělství, o tom jak tehdy lidé bydleli, co jedli, jak se oblékali (každá z těchto přednášek trvá zhruba 1,5 hodiny plus zodpovězení dotazů návštěvníků).

Obě velkomoravské přednášky mám doplněny bohatým obrazovým materiálem, proto je z Vaší strany vhodný projektor připojený k počítači. Každá z přednášek může být doplněná autogramiádou. Délka i obsah každé akce mohou být samozřejmě upraveny podle Vašeho přání. Je také možné přednášky zkombinovat podle Vašich požadavků. V případě Vašeho zájmu napište prosím na můj mail: stanislav.ceska@seznam.cz . 

---- 

Připravované akce:

  • 10.10.2017 - 16:00 - Obecní knihovna Jiříkovice, 66451 Jiříkovice (místo konání bude upřesněno);  Jak se píší detektivky Beseda o mé tvorbě, při které prozradím, jak se to dělá "stát se spisovatelem". Povyprávím o tom, kde beru inspiraci, jak se zrodili mí literární hrdinové. Dozvíte se řadu více i méně humorných historek spojených s mým psaním. Odpovím na vaše dotazy, podepíšu se podle vašeho přání. A možná se dostaví i někteří kriminalisté, kteří mě inspirovali při psaní mých detektivních románů.
  • 11.10.2017 - 17:30 - Obecní knihovna Vlkoš, 69641 Vlkoš 151;  Jak se píší velkomoravské detektivky Beseda o mé tvorbě, při které prozradím, jak se to dělá "stát se spisovatelem". Především však povyprávím o tom, kde beru inspiraci, jak se zrodili mí literární hrdinové historických detektivních románů z cyklu "Zločiny na Velké Moravě". Dozvíte se také některé více i méně humorné historky spojené s mým psaním. Odpovím na vaše dotazy, podepíšu se podle vašeho přání. Beseda se bude pořádat v rámci projektu hodonínské knihovny nazvaného "Historické zločiny a záhady v dílech regionálních autorů".
  • 18.10.2017 - 18:00 - Místní knihovna Želetice, Želetice 189;  Jak se píší velkomoravské detektivky Beseda o mé tvorbě, při které prozradím, jak se to dělá "stát se spisovatelem". Především však povyprávím o tom, kde beru inspiraci, jak se zrodili mí literární hrdinové historických detektivních románů z cyklu "Zločiny na Velké Moravě". Dozvíte se také některé více i méně humorné historky spojené s mým psaním. Odpovím na vaše dotazy, podepíšu se podle vašeho přání. Beseda se bude pořádat v rámci projektu hodonínské knihovny nazvaného "Historické zločiny a záhady v dílech regionálních autorů".

----  

Poslední uskutečněné akce:

  • 29.03.2017 - 17:00 - Městská knihovna Jihlava, Hluboká 1, 58601 Jihlava;  Jak se píší detektivky Beseda o mé tvorbě, při které prozradím, jak se to dělá "stát se spisovatelem". Povyprávím o tom, kde beru inspiraci, jak se zrodili mí literární hrdinové. Dozvíte se řadu více i méně humorných historek spojených s mým psaním. Odpovím na vaše dotazy, podepíšu se podle vašeho přání.
  • 14.03.2017 - 18:00 - Místní knihovna Nechvalín, Kulturní dům, 69631 Nechvalín 16;  Jak se píší detektivky Beseda o mé tvorbě, při které prozradím, jak se to dělá "stát se spisovatelem". Povyprávím o tom, kde beru inspiraci, jak se zrodili mí literární hrdinové. Dozvíte se řadu více i méně humorných historek spojených s mým psaním. Odpovím na vaše dotazy, podepíšu se podle vašeho přání.
  • 22.02.2017 - 17:30 - Městská knihovna Neratovice, nám. Republiky 400, 27711 Neratovice;  Jak se píší detektivky Beseda o mé tvorbě, při které prozradím, jak se to dělá "stát se spisovatelem". Povyprávím o tom, kde beru inspiraci, jak se zrodili mí literární hrdinové. Odpovím na vaše dotazy, podepíšu se podle vašeho přání. 
  • Předchozí besedy a autogramiády s mojí účastí se konaly také např. na veletrhu Svět knihy 2017, v nakladatelství MOBA při dni otevřených dveří, Pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Černá Pole, Pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Žabovřesky, ZO Malina - Brno, Kraví hora, Městské knihovně Veselí nad Moravou,Husově knihovně Polná,Městské knihovně Jaroměř, Městské knihovně Otrokovice, ZŠ Kuřim Tyršova, pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Bystrc, Městské knihovně Hustopeče, Městské knihovně Mohelnice, Knihovně Boskovice, Městské knihovně Moravské Budějovice, ZŠ Brno-Nový Lískovec, Svážná 9, Centru volného času Vrbice ve spolupráci se ZŠ Vrbice, Cukrárně Romance Hustopeče v rámci Literární kavárny pořádané Městskou knihovnou Hustopeče, Pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Maloměřice, Městské knihovně Šlapanice, Městské knihovně Pohořelice, Městské knihovně Moravský Krumlov, školách v Moravském Krumlově, pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Kohoutovice, Městské knihovně Velká Bíteš, ZŠ Holubice, ZŠ při FN Brno, Knihovně Karla Dvořáčka Vyškov, Městské knihovně Rajhrad, Městské knihovně Modřice, ZŠ Modřice.
  • Zpět

 


Kontakt

TOPlist TOPlist