Pokud budete mít zájem, rád po vzájemné domluvě navštívím Vaši knihovnu, školu, muzeum. V případě besed ve školách jsem schopen přizpůsobit obsah besed a jejich podání věku žáků a studentů. Stál jsem už před žáky 1. stupně ZŠ, ale také před gymnazisty. Jako program nabízím:

- besedu o mé tvorbě, o tom jak přišli na svět detektiv Standa Berka a Slavomír s Erikem, o všech mých románových řadách, o mých dalších tvůrčích plánech (doba trvání zhruba 60-90 minut plus zodpovězení dotazů návštěvníků);

- "Povídání o spisování", besedu formou talk-show, při které nejprve představím svoji tvorbu a potom už budete "režiséry setkání" vy, návštěvníci. Budete moci položit otázky týkající se mé tvorby, spisovatelské práce, Velké Moravy i třeba něčeho jiného. Pokud budu vědět, odpovím. Samozřejmě se vám také podepíšu podle vašeho přání;

- autorské čtení, při kterém představím román(y), na kterém(-ých) se domluvíme; kromě přednesu vybraných ukázek vám povyprávím o tom, jak dotyčné knihy vznikly, zodpovím vaše dotazy, uspořádám autogramiádu;

- přednášky o Velké Moravě:

-- o jejích dějinách, o tom jak vznikla, stala se z ní mocná regionální mocnost, o jejím zániku;

-- o každodenním životě na Velké Moravě, o stavitelství té doby,  opevněních,  řemeslech a zemědělství, o tom jak tehdy lidé bydleli, co jedli, jak se oblékali (každá z těchto přednášek trvá zhruba 1,5 hodiny plus zodpovězení dotazů návštěvníků).

Obě velkomoravské přednášky mám doplněny bohatým obrazovým materiálem, proto je z Vaší strany vhodný projektor připojený k počítači. Každá z přednášek může být doplněná autogramiádou. Délka i obsah každé akce mohou být samozřejmě upraveny podle Vašeho přání. Je také možné přednášky zkombinovat podle Vašich požadavků. V případě Vašeho zájmu napište prosím na můj mail: stanislav.ceska@seznam.cz . 

---- 

Připravované akce:

  • Jak se píší detektivky - 11.12.2019 - 17:00 - Knihovna Jiřího Mahena, pobočka Brno-Bystrc, Vondrákova 15, 635 00 Brno-Bystrc - Dozvíte se, jak se to vlastně dělá napsat detektivku; jak přišli na svět mí literární hrdinové; představím své nejnovější romány "Ukradená vražda" a "Případ uprchlého biskupa"; zodpovím vaše dotazy; podepíšu se podle vašeho přání.
  • Jak se píší detektivky - 20.2.2020 - 17:00 - Městská knihovna Hrušovany nad Jevišovkou, náměstí Míru 22, 671 67 Hrušovany nad Jevišovkou - Dozvíte se, jak se to vlastně dělá napsat detektivku; jak přišli na svět mí literární hrdinové; zodpovím vaše dotazy; podepíšu se podle vašeho přání.

Poslední uskutečněné akce:

Předchozí besedy a autogramiády s mojí účastí se konaly také např. v Knihovně Nemojany, Knihovně Boženy Benešové Napajedla, na veletrhu Svět knihy 2018v Knihovně Jiřího Mahena, pobočka Brno-Kohoutovice, Městské knihovně Město Albrechtice, Městské knihovně Dobruška, Obecní knihovně Želetice, Obecní knihovně Vlkoš, Obecní knihovně Jiříkovice, Městské knihovně Jihlava, Místní knihovně Nechvalín, Městské knihovně Neratovice, nakladatelství MOBA při dni otevřených dveří, Pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Černá Pole, Pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Žabovřesky, ZO Malina - Brno, Kraví hora, Městské knihovně Veselí nad Moravou,Husově knihovně Polná,Městské knihovně Jaroměř, Městské knihovně Otrokovice, ZŠ Kuřim Tyršova, pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Bystrc, Městské knihovně Hustopeče, Městské knihovně Mohelnice, Knihovně Boskovice, Městské knihovně Moravské Budějovice, ZŠ Brno-Nový Lískovec, Svážná 9, Centru volného času Vrbice ve spolupráci se ZŠ Vrbice, Cukrárně Romance Hustopeče v rámci Literární kavárny pořádané Městskou knihovnou Hustopeče, Pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Maloměřice, Městské knihovně Šlapanice, Městské knihovně Pohořelice, Městské knihovně Moravský Krumlov, školách v Moravském Krumlově, pobočce Knihovny Jiřího Mahena Brno-Kohoutovice, Městské knihovně Velká Bíteš, ZŠ Holubice, ZŠ při FN Brno, Knihovně Karla Dvořáčka Vyškov, Městské knihovně Rajhrad, Městské knihovně Modřice, ZŠ Modřice.

 


Kontakt

TOPlist TOPlist