IMG_2146.JPG (normální) 

Pokud některou z mých knih nebude mít Váš "kamenný" knihkupec, měl by Vámi požadovaný titul objednat u svého dodavatele; totéž by mělo platit i u internetových knihkupců. Pokud moje knihy nebude mít v nabídce ani dotyčný dodavatel, potom neváhejte a kontaktujte přímo vydavatele, tedy nakladatelství Moba: moba@mobaknihy.cz a žádejte na tomto e-mailu Vámi požadované tituly. V Mobě by Vám měli poradit, kde knihy sehnat, případně se postarat o dotisk. Pokud se svým dotazem v nakladatelství náhodou neuspějete, pošlete mi prosím mail a já budu nakladatelství kontaktovat ještě jednou Vaším jménem.

Stanislav Češka

   autor pohádek a detektivních románů

  Narodil jsem se roku 1955 v Brně, protože Šlapanice u Brna, kde tehdy žili mí rodiče, v té době neměly (a dodnes nemají) vlastní porodnici. Základní školu, na kterou stále rád vzpomínám, jsem samozřejmě absolvoval ve zmíněných Šlapanicích. Po maturitě na brněnském Gymnáziu Křenová jsem vystudoval technickou kybernetiku na elektrofakultě Vysokého učení technického v Brně.

  Od ukončení studií jsem pracoval jako softwarový specialista. Nyní se věnuji psaní knih a popularizaci dějin Velké Moravy.

  Více jak dvacet pět let byla mým bydlištěm podobně jako u mého literárního hrdiny Stanislava Berky brněnská čtvrť Bystrc. Nyní bydlím v brněnském Novém Lískovci. Můj detektiv Standa Berka se však z Bystrce stěhovat nebude, protože oba máme tuto čtvrť i s její přehradou obklopenou krásnými lesy stále moc rádi.

  Po obvyklých literárních pokusech na škole (poezie, texty písniček, krátké povídky) jsem napsal dvě série pohádek, z nichž část byla opakovaně odvysílána jako rozhlasové a televizní večerníčky.

  Mám rád americkou drsnou detektivní školu a její autory, jako jsou například Raymond Chandler, Ross Macdonald nebo Robert B. Parker. Podobný žánr mi v domácí detektivce chyběl. Po určitém váhání, jestli jsem schopen napsat detektivku, jsem nakonec přivedl na svět svého soukromého brněnského detektiva Stanislava Berku. Na sérii jeho příběhů nyní pracuji a doufám, že snad ještě nějakou dobu pracovat budu. Berka je bývalý kriminalista, který policii opustil v 90. letech. Používá při svém pátrání často velmi neortodoxní metody a má jediný cíl, pomoci svým klientům a spravedlnosti.

  K mým velkým koníčkům patří také historie. Proto jsem rozpracoval sérii historických detektivek, ve kterých se zvědavý čtenář bude moci podívat do období mezi polovinou 9. století a začátkem 10. století na Moravě - tedy do doby Velkomoravské říše. První z těchto románů nakladatelství MOBA vydalo v lednu roku 2012. Další dva příběhy MOBA vydává v roce 2013. Postupně by celá série (zachycující velkomoravskou historii ve 2-5letých intervalech) měla skončit na začátku 10. století rozpadem Velké Moravy. Každý příběh této série je (a bude) vystavěn kolem konkrétní historicky doložené události. V každém příběhu se snažím klást maximální důraz na přesnost historických reálií v knize popsaných.

Informace o mně a mojí tvorbě najdete také na Facebooku:

http://www.facebook.com/StanislavCeska

 Zpět

 


Kontakt

TOPlist TOPlist